تعمیر لباسشویی در مشهد براتی 09157002898

چطور لباسشویی روتعمیر کنیم/مشاور شما 09157002898

چطور لباسشویی خود را تعمیر کنیم

آموزش تعمیر لباس‌شویی

برای حل مشکل باید یک برنامه داشته باشید و موارد زیر می‌تواند ایده‌ای برای شناسایی و حل مشکلات متداول ماشین لباس‌شویی به شما ارائه دهد:

 • دقیقاً ایراد کجاست
 • آیا می‌توانید به قسمت معیوب دسترسی پیدا کنید
 • پس از شناسایی، باید قسمت مشکوک را آزمایش کنید
 • برای تعویض قطعات سفارش دهید
 • قطعه معیوب را تعویض کنید

ماشین لباس‌شویی را تست کنید تا از صحت بخشی آن اطمینان حاصل کنید  این یک برنامه ایدئال برای رفع خطاهاست، زیرا بسیاری از افراد به‌اشتباه تشخیص می‌دهند که ایراد کجاست و به‌اشتباه یک قطعه سالم را تعویض می‌کنند. این یعنی هدر دادن پول و هنوز هم داشتن یک ماشین لباس‌شویی که کار نمی‌کند. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است در همان ابتدا با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا خیلی راحت و مطمئن لباس‌شویی‌تان درست شود.

از کجا آغاز کنم؟

شما باید تصور کاملی از عملکرد ماشین لباس‌شویی داشته باشید. آیا به‌طور کامل کار نمی‌کند یا در طول چرخه برنامه متوقف شده است و … . این اطلاعات به تعمیرکار یا هر کسی که می‌خواهد تعمیر آن را انجام دهد، بسیار مفید خواهد بود. این اطلاعات باعث صرفه‌جویی در وقت و کمک به مشخص کردن مشکل واقعی می‌شود. همچنین باید ساخت و مدل دستگاه خود را به علاوه اطلاعات اضافی موجود در صفحه رتبه‌بندی را مشخص کنید.

کدهای خطا  اگر دستگاه شروع به چشمک زدن همراه با نمایش یک کد کرد، قصد دارد توجه شما را جلب کند که عیبی وجود دارد.

البته این کد معمولاً فقط ناحیه کلی ایراد را مشخص می‌کند، اما مشخص نمی‌کند مشکل چیست. برای شناسایی اینکه مشکل درواقع چیست، باید مراحل ذکرشده را طی کنید.

دفترچه راهنمای ماشین لباس‌شویی  متأسفانه، هیچ کتابچه راهنمای مفصلی وجود ندارد. در دفترچه فقط می‌توانید نحوه آشنایی با دستگاه، شناسایی برنامه‌های مختلف در دستگاه، چند نکته در مورد فیلتر و … را دریافت کنید.

دلیل این امر این است که تولیدکنندگان دائماً در حال به‌روز کردن مدل‌های خود هستند و تولید کتابچه راهنما برای هر مدل را غیر اقتصادی می‌دانند.  فرض این است که اگر شما خودتان قصد تعمیر دستگاه را دارید مطمئناً اطلاعات دقیقی درباره دستگاه دارید و به راهنما نیازی ندارید.

از طرف دیگر آن‌ها فرض می‌کنند که اگر دستگاه شما تحت ضمانت است، شما می‌توانید با مهندسان واجد شرایط تماس بگیرید.

اگر هم خارج از دوره گارانتی باشید، احتمالاً می‌توانید از یک مهندس حرفه‌ای تعمیر لباس‌شویی کمک بخواهید. دسترسی به قسمت معیوب لباس‌شویی  بعضی اوقات مشکل‌سازترین قسمت تعویض یک قسمت معیوب درواقع رسیدن به آن در وهله اول است.

بهترین توصیه

این است که برای ورود به دستگاه به خود وقت زیادی بدهید زیرا قطعات و مدل‌ها بسیار متفاوت هستند و شما باید با توجه به بسیاری از قسمت‌های پلاستیکی که پیدا خواهید کرد، هر یک از این پیچ‌های مزاحم را پیدا کنید. آن‌ها شکننده هستند و به‌راحتی می‌شکنند.

مطمئناً ارزش دارد که وقت صرف کنید، زیرا در صورت عجله می‌توانید با مشکل بسیار بزرگ‌تری روبه‌رو شوید و درنهایت شکستن یک مؤلفه غیرقابل تعویض را تجربه کنید.

تست دستگاه

روال زیر به تشخیص مشکل کمک می‌کند:

 • برنامه را انتخاب کنید
 • دکمه شروع را فشار دهید
 • در قفل خواهد شد
 • محفظه با آب و صابون پر می‌شود
 • چرخش دیگ آغاز می‌شود
 • سطح لباس‌ها کاملاً پر می‌شود
 • برای توزیع بار شست‌ و شو از هر دو جهت تلاش می‌شود
 • شروع به گرم کردن آب می‌کند…

اگر همه این‌ها کار کنند…،

مگر اینکه در گرمای بیش از حد آب مشکل داشته باشید، دستگاه تا این مرحله به‌خوبی کار می‌کند. اگر برنامه در هر نقطه متوقف شود، شما بهتر می‌دانید که خطای آن کجا می‌تواند باشد. اگر دستگاه در وهله اول روشن نمی‌شود، باید بررسی کنید که برق به سوئیچ می‌رسد یا خیر. اگر قفل درب خراب نباشد، روند شست‌وشو را متوقف می‌کند.

همان‌طور که از مطالب فوق می‌بینید، اگر در هر نقطه از برنامه دستگاه متوقف می‌شود، این نشانگر خوبی برای شما است که خطا چیست.

قطعهٔ تعویضی  وقتی کشف کردید کدام قسمت ایراد پیدا کرده است، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. قطعات یدکی کپی زیادی در بازار وجود دارد که برخی از آن‌ها به اندازه قطعه اصلی مناسب نیستند.

اگر از یک نمایندگی مجاز خرید نمی‌کنید، ایده خوبی است که تحقیقات خود را به‌طور کامل انجام دهید. این یک قاعده خوب است که اگر قطعه‌ای پیدا کنید که به‌مراتب ارزان‌تر از قطعاتی است که دیده‌ای، ممکن است عالی نباشد و وقت و پول خود را با استفاده از آن به هدر دهید، زیرا قطعات کپی ممکن است کار نکنند و یا بعد از مدتی از کار بیفتد. بررسی قطعه خریداری شده  این یک چک‌لیست بسیار مفید است که می‌تواند برای کمک به شما در طی مراحل استفاده کند:

قطعه‌ای را که سفارش داده بودید بررسی کنید – به نظر منطقی می‌رسد اما فقط به این دلیل که درست به نظر می‌رسد، ممکن است برای یک مدل ماشین لباس‌شویی دیگر باشد.

بررسی کنید در هنگام انتقال آسیب ندیده باشد     دوباره بررسی کنید که این همان قطعه مورد نیاز شماست.

دو نکته اول در بالا بسیار واضح است اما نکته سوم بسیار مهم است. متأسفانه برای افراد بسیار متداول است که قطعه را تنها با دیدن عکس آن سفارش دهند و موقع تحویل قطعه با عکس آن مطابقت نداشته باشد. تنها راه سفارش قطعات یدکی ساخت، مدل و شماره سریال است. به‌این‌ترتیب، اگر از این جزئیات استفاده کرده‌اید و قسمت اشتباهی ارسال شده است، می‌توانید آن را برگردانید. بااین‌حال اگر اشتباه کرده‌اید، احتمال بازگشت بسیار کم است، زیرا مجبورید آن را از بسته‌بندی خارج کنید و برخی از خرده‌فروشان اشتباه مشتری را نمی‌پذیرند.

تست قطعه جدید  پس از نصب قطعه جدید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را با اجرای یک برنامه تست کنید. متأسفانه اگر هنوز مشکلی دارید یا درواقع مشکل جدیدی وجود دارد، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به ابتدا برگردید و دوباره شروع کنید. ایمنی را فراموش نکنید  ایمنی ابتدا باید همیشه در صدر هر کاری با ماشین لباس‌شویی یا هر وسیله برقی باشد. قبل از اینکه هر چیزی را روی دستگاه لمس کنید، باید همیشه از قطع برق مطمئن شوید.

با آموزش تعمیر لباس‌شویی که به‌طور رایگان در این مقاله دیدید، می‌توانید مشکلات لباس‌شویی را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. البته…

توصیه اکید داریم...
 که درصورتی‌که آشنایی با تعمیر ندارید،
 این کار را انجام ندهید.
گاهی با سهل‌انگاری
 یک مشکل کوچک به یک ایراد بزرگ تبدیل می‌شود.

درصورتی‌که تصمیم گرفتید از یک تعمیرکار باتجربه استفاده کنید، می‌توانید با کارشناسان میهن تعمیر تماس بگیرید.

09157002898   و   09352213485

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

ماشین لباسشویی از دیگر لوازم برقی در آشپزخانه هاست که در امر شستشو کمک بسیاری به افراد می کند و در هنگام خراب شدنش و نبودش می تواند مشکلاتی را به بار بیاورد و بیشتر شماها در زمان خراب شدن این دستگاه بسیار نگران هستید که چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم و میخواهید خیلی سریع تعمیر را انجام بدهید و به کارهایشان رسیدگی کنید.

درست است که این تعمیرات ماشین لباسشویی یک امر تخصصی است ولی گاهی هم اتفاق افتاده است که افراد متخصص در دسترس نیستند و زمان بر است تا حضور پیدا کنند به همین منظور اگر خودتان اطلاعاتی را داشته باشید شاید بتوانید برخی از مشکلات را برطرف نمایید.

مشکل درست آبکشی نکردن ماشین لباسشویی  اگر شما شاهد بودید که بعد از پایان یافتن برنامه ی شستشو هنوز آب و مواد شوینده روی لباس یا ماشین لباسشویی شما باقی مانده است، دلایل زیادی می تواند داشته باشد.

در مرحله ی اولیه اطمینان حاصل کنید که از دستگاه ماشین لباسشویی به درستی استفاده کرده اید، به منظور دیگر توجه داشته باشید که شما به مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید.  ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکردید و همچنین بقیه ی موارد را هم به خوبی رعایت کنید تا ایراد اصلی مشخص بشود.  بهتر است که دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا متوجه شوید، تنها  یک بار هم   که به ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی توجه نداشته باشید می تواند، باعث خیلی سنگین شدن دستگاه  بشود، که ممکن است شستشو را دشوار کند.

اگر این موارد مشکلی ایجاد نکند، احتمالاً آب حاصل از مرحله آبکشی وارد ماشین لباسشویی نمی شود یا به درستی تخلیه نمی شود.

در این زمان باید شیرهای تامین آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که دریچه های تامین آب متصل به لوله های ورودی مسدود نشده باشند، بازرسی کنید که شیلنگ های ورودی آب پیچ خورده نیستند.  برای اطمینان از تخلیه کامل شیر تخلیه را چک کنید، اگر گرفتگی ایجاد شده باشد می تواند باعث شود آب شستشوی  به درستی تخلیه نشود، وقتی دستگاه کار می کند، بعد از هر مرحله شستشو و آبکشی دستگاه کاملاً خالی می شود.

آگاه باشید که لوله ورودی آب سرد/گرم مسدود نشده باشد. شیر شیلنگ را ببندید و آن را از دستگاه جدا کنید، انتهای آن را در سطل قرار دهید و شیر آب را باز کنید.  اگر جریان آب قوی باشد می توان گرفتگی را رفع نمود، در غیر این صورت احتمالاً قسمت هایی از لوله مسدود شده است.   برای تأیید این موضوع، انتهای شیر را ببرید و آن را به لوله بیرونی وصل کنید و دوباره امتحان کنید، اگر جریان همچنان کند است، شیلنگ را دوباره تمیز کنید یا آن را تعویض کنید.

چرا دستگاه ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

یکی از مشهود ترین مواردی که افراد مصرف کننده با آن روبرو می شوند، روشن نشدن ماشین لباسشویی است، وقتی لباس ها را داخل دیگ ماشین لباسشویی می گذارید و پودر یا مایع لباسشویی را به مخزن اضافه می کنید و دکمه استارت را فشار می دهید.  متوجه می شوید که ماشین لباسشویی دیگر کار نمی کند، اولین چیزی که به آن شما شک می کنید، این است که باید سیم برق را بررسی کنید تا ببینید به برق وصل است یا خیر.  اگر وصل بود برق خانه رو چک می کنید که قطع نشده باشد اگر اینطوری نبود و برق ساختمان مشکلی ندارد، یعنی مشکل از داخل سیم کشی لباسشویی هست ماشین لباسشویی را به یک تکنسین فنی معرفی کرده و مراجعه کنید تا ماشین لباسشویی را در منزل تعمیر کند.

در آن دسته از مدل  ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز می شود، کلید درب باید در انتهای کار بسته و قفل شود تا ماشین لباسشویی روشن و شروع به کار کند.  گاهی اوقات سوئیچ برخی از ماشین های لباسشویی بخشی از فرآیند سیستم تایمر است و با فشار دادن دکمه تایمر فعال می شود.  در چنین شرایطی باید سطح تایمر را بررسی کرد تا اطمینان پیدا کنید که  سوئیچ به درستی کار می کند تا سوئیچ فعال شود، استفاده ی مکرر باعث هرز شدن این دکمه شده و در این صورت باید درجه ی تایمر جدید را جایگزین کرد.

از موارد دیگری می توان نام برد آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد، در این زمان قطعات خازن های حساس و فیوزها در صورت نوسانات برق کوتاه می شوند و ماشین لباسشویی کار نمی کند.  همچنین در صورت ورود آب به دستگاه سیم پیچ ها به هم وصل شده و برد می سوزد و قطعاً نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا خواهید کرد.  برای انجام دادن عمل تعمیر برد الکترونیکی باید برد کنترل را بیرون بیاورید و کاور روی آن را بردارید، سپس به منبع تغذیه نگاه می کنیم، خازن های الکترولیتی باید به طور کامل صاف و بدون چین باشند، در غیر این صورت امکان بیرون آمدن وجود دارد.

اگر الکترولیت ها خارج از محدوده باشند باعث خرابی و آسیب می شوند، اکنون خازن های آسیب دیده باید تعویض شوند، در این زمان  استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی اکیداً توصیه می شود.

آموزش رفع صداهای ناهنجار دستگاه ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که بسیار متداول می باشد و افراد مصرف کننده از آن شاکی هستند وجود این صداهای زیاد است که گاهی بروز این مشکل می تواند در اثر پیدایش ایراد در قسمت واشر دستگاه است که که فشار ایجاد کرده و این چرخش در زمان حرکت دیگ ماشین لباسشویی صداها تولید می شود و اگر به موقع عملیات تعمیر صورت نگیرد به قسمت های دیگر دستگاه آسیب خواهد رسید.  گاهی هم تولید این صداها به خاطر وجود یاتاقان های موجود در زیر دستگاه ماشین لباسشویی است که با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیرات و یا در صورت لزوم نیاز به تعویض دارد.

زیرا وجود این بلبرینگ ها باعث شده دیگ دستگاه به راحتی بچرخد و در اثر استفاده های مکرر از دستگاه  می تواند مواد شوینده ی نامتناسب در میان این قطعات بلبرینگ ها رسوب کند و حاصل آن باعث شکستن  یاتاقان ها بشود، البته قرار دادن لباس بیش از حد ظرفیت دستگاه هم به آن فشار وارد می کند.

وجود این صداها می تواند به خاطر ضعیف شدن کمک فنرها که در قسمت جلوی قاب ماشین لباسشویی  است باشد .  احتمال دارد که دستگاه ماشین لباسشویی شما تراز نیست که در این موقع می توانید با تراز کردن دستگاه ماشین لباسشویی  می توان ایراد را برطرف نمود.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل  در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما با اختلال در عملکردش روبرو می شود شما را نیازمند تعمیر کاران خواهد کرد و برای همین اگر مشکلات جزیی باشد و نیاز به حضور افراد تعمیر کار نباشد می توانید با سوال پرسیدن از متخصصین مشکلات را برطرف نمود.

در صورتی که نتوانستید مشکل را  حل کنید می توانید از افراد کارشناس بخواهید تا با حضور در محل و عیب یابی مشکل را رفع نمایند.  نتیجه ی پایانی  بهتر است در امر نگه داری از دستگاه ماشین لباسشویی خود کوشا باشید و در صورت مشاهده ی هر گونه عیب و ایراد سریع اقدام به امر تعمیرات و در صورت نیاز عمل تعویض صورت بگیرد.  زیرا بی توجه بودن باعث بروز مشکلات بزرگ تر در آینده خواهد شد به همین منظور می توانید از افراد مختصص در این زمینه کمک بگیرید.

09157002898  و  09352213485

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *