براتی 09157002898

تعمیرات آبسردکن اداری در مشهد 09157002898

 

تعمیرات انواع آبسردکن ایستاده و رومیزی 09157002898 براتی

 

آبسردکن ها یک لوازم ضروری در دفاتر، مدارس، سالن های بدنسازی و یا ادارات محسوب می شوند. نصب راحت و بدون دردسر آبسردکن ها، موجب رواج استفاده از آن ها به خصوص در فصل تابستان شده است. با این حال چند اشتباه کوچک می تواند موجب کثیف شدن سینی تخلیه، چکه کردن پمپ و یا ترک خوردن مخزن آب شود.

اکثر آبسردکن ها دارای قطعات جایگزینی هستند که از طرف سازندگان در دسترس قرار می گیرند که می توان به کمک آن، بسته به مشکلی که برای مجموعه سیستم آبسردکن پیش می آید مشکل را برطرف کرد.

در این مقاله راه حل تعمیر مهمترین مشکلاتی که برای آبسردکن های اداری پیش می آید، بررسی کردیم. با ما در سورپرایز همراه باشید.

اولین قدم برای عیب یابی آبسردکن

استفاده از آبسردکن در ادارات می تواند در هزینه های پرداختی که برای خرید آب معدنی خرج می شود، صرفه جویی کند. نکاتی که باید در قدم اول در مواجهه با آبسردکن خراب بررسی کنید موارد زیر است:      دلیل خیلی از مشکلاتی را که برای آبسردکن پیش می آید، می توان در منبع تغذیه دستگاه دنبال کرد. بنابراین، به عنوان اولین مرحله اتصالات منبع را بررسی کنید.

اگر مخزن آب مشکلی نداشت، در قدم دوم آب موجود در منبع آب را وارسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی آب داشته باشد. گاهی اوقات کمبود آب موجود در منبع، دستگاه را به اندازه کافی تغذیه نمی کند.

یک علت شایع در قطع جریان آب، اتصال ضعیف شلنگ آب است. برای حل این مشکل اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف ورودی و خروجی آب، شلنگ محکم وصل شده باشد و نشتی در پشت یا اطراف آبسردکن وجود نداشته باشد.

 

حل مشکل نشتی آب آبسردکن

آب به دلایل مختلفی ممکن است از آبسردکن سرازیر شود. در ادامه دلایل اصلی این اتفاق و راه حل آن ها را بررسی خواهیم کرد. نشتی مخزن آب  مخزن آبسردکن از استیل با دوام یا پلاستیک ساخته شده است که عامل تاثیرگذاری در قیمت گالن آب معدنی است که به عنوان مخزن خریداری می شود. برای جلوگیری از سرریز شدن آب، مخزن نیاز به مهر و موم و عایق بندی دارد.

وجود هرگونه سوراخ یا ترک منجر به نشت آب خواهد شد. اگر ترک قابل ترمیم نبود، لازم است منبع آب را تعویض کنید.

تعمیر آبسردکن در سراسر مشهد 09157002898

اتصالات ضعیف در داخل دستگاه

گاهی اوقات اتصالات داخلی ضعیف مانند ناحیه پمپ، موجب نشتی آب می شود. در این شرایط به سرعت آبسردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت سیستم را قطع کنید.

سپس پمپ آب را بررسی کنید تا از نصب دقیق آن مطمئن شوید. چکه کردن پمپ آب  با افزایش عمر دستگاه آبسردکن، ممکن است شیر آب سرد و گرم به مرور به چکه کردن بیافتند و سینی تخلیه، از آب پر می شود. با تعویض اتصالات پمپ دستی آب سرد و یا گرم می توان این مشکل را برطرف کرد.

نکته

بهتر است از سینی تخلیه آبسردکن برای خالی کردن ته مانده چای و یا سایر نوشیدنی ها استفاده نکنید.

چرا که منافذ سینی تخلیه تنها برای عبور آب ساخته شده اند و عبور چیزی غیر از آب باعث گرفتگی آن می شود. بعضی اوقات نیز اتصالات داخلی دستگاه ضعیف و یا قطع می شوند که به مرور زمان باعث نشتی آب خواهد شد. جایگزینی اتصالات بهترین گزینه برای حل این مشکل است.

دلایل توزیع نامناسب آب آبسردکن چیست؟

گاهی اوقات فشار آب آبسردکن رضایت بخش نیست و به همین دلیل زمان زیادی را باید جلوی دستگاه صبر کنید تا یک لیوان آب، پر شود. این اتفاق دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. کاهش آب مخزن  کاهش آب منبع آبسردکن، فشار آب را کم می کند و با پر کردن مخزن، این مشکل به راحتی قابل حل است. حال تنها کافی است به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا آب خنک خود را بدون معطلی از آبسردکن دریافت کنید.

هواگیری مخزن آب

گاهی اوقات داخل مخزن آبسردکن هایی که به تازگی نصب یا سرویس شده اند، هواگیری می شود. برای حل این مشکل می توان با پایین نگه داشتن پمپ دو شیر آب به طور همزمان برای چند دقیقه، هوا را به طور کامل خارج کرد.

کاهش توان دستگاه آبسردکن  برای استفاده از دستگاه های آبسردکن نیاز به نیروی برق وجود دارد. بنابراین اگر با کاهش توان دستگاه روبرو شدید، باید دنبال مشکل در اتصال آبسردکن به برق شهری باشید. دو شاخه آبسردکن را از پریز برق درآورده و سپس وارد آن کنید. روشن شدن چراغ و شنیدن صدای کمپرسور نشانه راه اندازی مجدد دستگاه است.

چرا آب آبسردکن خنک نیست؟

خنک نبودن آب ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. مهمترین دلایلی که مانع خنک کردن آب توسط آبسردکن می شود، به شرح زیر است:

  1. خالی بودن آب دستگاه  اگر به تازگی آب آبسردکن تمام شده، حدود 10 دقیقه زمان می برد تا مجددا آبسردکن، آب خنک تحویل دهد. بنابراین پس از پر کردن مخزن، اندکی صبر کنید تا دستگاه، آب مخزن را با دمایی پایین تر از دمای اتاق در اختیار شما قرار دهد.
  2. تغییر دمای آب آبسردکن  بسیاری از آبسردکن ها تنظیم کننده دما دارند. بنابراین شما می توانید دمای آب را مطابق با نیاز خود کاهش یا افزایش دهید. با تغییر دمای دستگاه می توانید آبی خنک از دستگاه آبسردکن دریافت کنید. آبسردکن توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد  اگر تعداد افرادی که در یک اداره از آبسردکن استفاده می کنند، 50 نفر و یا بیشتر باشد فشار زیادی به دستگاه وارد خواهد شد. در این صورت ممکن است در فرایند خنک شدن آب، دستگاه به مشکل بخورد. بهتر است ظرفیت و یا تعداد آبسردکن ها را برای حل این مشکل افزایش دهید.

چرا آبسردکن آب را گرم نمی کند؟

اگر آبسردکن از مخزن آب گرم بهره ببرد، با استفاده از آن می توانید از آب با دمای بالاتری نیز استفاده کنید. با این حال برخی مشکلات، آبسردکن را در ارائه آب گرم با مشکل روبرو می کند.

 دستگاه هیچ قدرتی را دریافت نمی کند

اگر دستگاه خاموش باشد یا انرژی از جانب برق دریافت نکند، نمی تواند آب را گرم کند. برای حل این مشکل سیم برق را از قسمت پشت آبسردکن جدا کنید، سپس مجددا به دستگاه متصل کنید. شنیدن صدای کمپرسور نشان دهنده فعال شدن دستگاه است.

   خاموش بودن سوییچ آب گرم

تمام آبسردکن های سرد و گرم از سوییچ مخزن آب گرم در پشت دستگاه پشتیبانی می کنند. اگر برای استفاده از آب گرم دستگاه، به مشکلی برخوردید، فعال بودن سوییچ آب گرم را بررسی کنید. به طور معمول با فعال شدن سوییچ، چراغ آب گرم روشن می شود.      خالی بودن مخزن آب  همانند خنک کردن آب، اگر به تازگی مخزن خالی شده باشد مدتی زمان می برد تا دوباره پر شود. پس برای آبسردکن هیچ مشکلی پیش نیامده و تنها برای دریافت مجدد آب با دمایی بالاتر، باید کمی صبر کرد.

خدمات میهن تعمیر شامل

تعمیر یخچال و ساید

تعمیر لباسشویی تمام اتومات درب از جلو

تعمیر تلوزیون

تعمیر پکیج

تعمیر مایکروویو وتستر

تعمیر آبسردکن

09157002898

09352213485

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *