تعمیر لباسشویی الجی در مشهد

علت آبریزی پشت لباسشویی 09157002898

علت آب دادن ماشین لباسشویی چیست؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

وجود آب دور و اطراف ماشین لباسشویی تقریبا همیشه به این معنی است که دستگاه شما نشتی دارد. خوشبختانه، در برخی موارد با انجام تعمیرات جزئی می‌توان مشکل نشت آب را برطرف کرد. از سوی دیگر، برخی خرابی‌های جدی نیز می‌توانند علت آب دادن ماشین لباسشویی باشند.

در این مقاله، علت نشت آب از ماشین لباسشویی را در اختیارتان قرار داده‌ایم. راهکارهای رفع این مشکل نیز ارائه شده است.

تعمیر لباسشویی در مشهد 09157002898

نکته

چنانچه همواره توصیه کرده‌ایم، در صورتی که دانش فنی کافی ندارید، حتما برای رفع ایرادات جدی دستگاه از یک تکنسین ماهر تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید. به این ترتیب، لباسشویی شما به طور اصولی عیب یابی و تعمیر خواهد شد.

تشخیص نشت آب در ماشین لباسشویی  ممکن است آب موجود در کف زمین تنها یک اتفاق ساده باشد. به همین دلیل پیش از هر اقدامی ابتدا بهتر است که از نشتی ماشین لباسشویی مطمئن شوید.  برای این کار دستگاه را روشن کرده و یک سیکل شست و شو را انتخاب کنید.

سپس به دقت به قسمت‌های پشتی و زیر دستگاه نگاه کنید.

اطراف درب و محفظه پودر را بررسی کنید.

ممکن است بلافاصله متوجه ناحیه نشت آب نشوید،

اما در صورتی که پس از مدتی آب دوباره جمع شد، آنگاه می‌توانید به دنبال راهکار های رفع ریزش آب از ماشین لباسشویی باشید.

علت آب دادن ماشین لباسشویی

علت آب دادن ماشین لباسشویی می‌تواند موارد گوناگونی باشد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

تعمیر لباسشویی در مشهد

1. ایراد در محفظه مواد شوینده لباسشویی

اگر مدام با مشکل نشتی آب از لباسشویی مواجه هستید، ممکن است مشکل از جاپودری باشد. نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی مشکل رایجی است که راه حل ساده ای دارد و برای جلوگیری از آن، نظافت همیشگی جاپودری توصیه می‌شود.

مایع سفید کننده لباس یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند به مرور زمان در اثر استفاده زیاد، باعث ترک خوردن یا شکستن قطعات پلاستیکی جاپودری شود.

لذا ترک خوردن و شکستگی جاپودری یک علت نشت آب از جاپودری لباسشویی است.

استفاده بیش از اندازه از پودر نیز دلیل دیگری برای آبریزش و خروج آب از مخزن جاپودری است.

مورد دومی که سبب خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می‌شود، مسدود شدن جاپودری است که می‌تواند به دلیل پیچ خوردگی یا انسداد جنت زیر جاپودری توسط جرم یا خرده اشغال ها یا تجمع پودرهای اضافی شستشو باشد.

عوامل دیگری همچون نصب نادرست و تراز نبودن لباسشویی و بالا بودن فشار آب ورودی به محفظه پودر نیز، می‌تواند علت نشت آب از ماشین لباسشویی باشد.

2. وجود مشکل در شیلنگ تخلیه

هنگامی که نشت آب از ماشین لباسشویی فقط در زمان چرخش دیگ لباسشویی رخ می‌دهد، احتمالا مشکل از شیلنگ تخلیه است.

اتصالات شیلنگ باید بررسی شود تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود.

اتصالات شیلنگ تخلیه باید بررسی شود که ترک خورده یا آسیب دیده نباشند.

شیلنگ تخلیه باید برای وجود هر گونه جسم خارجی مسدود کننده بررسی شود. ممکن است جوراب گمشده شما در آن گیر افتاده باشد!

متصل بودن شیلنگ تخلیه به ماشین لباسشویی باید بررسی شود.

شیلنگ تخلیه نباید هیچ گونه ترک یا نشتی داشته باشد. اگر چنین مواردی وجود داشته باشد، باید آن قسمت بریده و مجددا شیلنگ گیره زده شود. البته ممکن است ترجیح دهید یک شیلنگ جدید بخرید.

در صورتی که لباسشویی خود را به تازگی خریداری کرده‌اید و مشکل تخلیه دارد و آب از آن چکه می‌کند، ممکن است دلیل آن اشتباهی در پروسه نصب دستگاه باشد.

تعمیر لباسشویی تمام اتومات در مشهد
 09352213485

3-ایرادِ شیلنگ ورودی آب، علت آب دادن ماشین لباسشویی

ممکن است علت نشت آب از ماشین لباسشویی اشکال در شیلنگ ورودی آب باشد.

شیلنگ‌های متصل به پشت دستگاه که به دو شیر آب سرد و گرم متصل هستند باید برای هرگونه نشتی و پارگی بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند.     شیلنگ‌های ورودی آب باید به دقت بررسی شوند که به درستی در محل خود قرار گرفته باشند و هیچ گونه نقصی نداشته باشند. البته نباید بیش از حد محکم بسته شوند.

هر زمانی که این شیلنگ‌ها برداشته می‌شوند و مجددا در جای خود قرار می‌گیرند، باید برای آن ها از یک واشر لاستیکی جدید استفاده شود. اگر از واشر لاستیکی جدید استفاده نشود ممکن است علت نشت آب لباسشویی از این واشرها باشد.

برای جلوگیری از مشکلات آتی شیلنگ های آب، از نوع پلیمری یا شیلنگ های با پوشش فلزی استفاده کنید که نسبت به نوع پلاستیکی دوام بیشتری دارند.

4. وجود ایراد در دریچه شیر ورودی آب

علت آب دادن ماشین لباسشویی می‌تواند به دریچه شیر ورودی آب مربوط باشد. لذا باید وجود هر گونه نشتی در آن را به دقت بررسی نمود. ممکن است:      دریچه دچار زنگ زدگی شده باشد.

مواد معدنی در شیر وجود داشته باشد.

دریچه شیر معیوب شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

5. استفاده زیاد از مواد شوینده

اگر سختی آب شما زیاد است و از نرم کننده آب استفاده می‌کنید، ممکن است مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی، نتیجه استفاده بیش از حد از این مواد باشد.

هنگامی که از آب گرم و غیر سخت استفاده می‌کنید، مقدار مواد شوینده‌ای که برای تمیز کردن لازم است، نسبت به استفاده از آب سخت و سرد، به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

اما وقتی که مقدار آب و کف صابون زیاد باشد، پراکنده شده و ممکن است از لباسشویی به بیرون نشت پیدا کنند. سرریز شدن و نشت کف صابون از لباسشویی اتفاقی‌ست که در این مواقع شاهد آن خواهید بود.

تعمیر لباسشویی در مشهد 09157002898

6. خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نشت آب از درب ماشین لباسشویی، در لباسشویی های درب از جلو و غالبا در اطراف لاستیک دور درب، امری بسیار رایج است. زیرا اغلب مواد زائد فرآیند شستشو (مانند مو، کرک لباس ها و…) در این قسمت جمع می‌شوند.  با گذشت زمان، این ناخالصی‌ها به حدی می‌رسند که درب لباسشویی به درستی بسته نمی‌شود و در نتیجه آب از اطراف آن به بیرون نفوذ می‌کند.

7. ایراد پمپ تخلیه

پمپ تخلیه روی پولی خود یک لاستیک دارد که به دلیل پوسیدگی می‌تواند باعث آبریزش ماشین لباسشویی شود.

بسیاری از پمپ ها سوراخی دارند که اجازه می‌دهد آب از آن به صورت قطره قطره بیرون برود، اما اگر مقدار زیاد یا حتی کمی آب در اطراف پمپ تخلیه دیده شود، ممکن است علت نشت آب از ماشین لباسشویی همین مسئله باشد

8. خرابی بلبرینگ و کاسه نمد، علت آب دادن لباسشویی

اگر نشتی آب لباسشویی از قسمت بلبرینگ و کاسه نمد دستگاه باشد، این مشکل به دلیل تراز نبودن یا خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی و کاسه نمد به دلیل استفاده نادرست از ماشین لباسشویی مانند پر کردن بیشتر از ظرفیت دستگاه به وجود می‌آید.

9. خرابی سوئیچ فشار و هیدرواستات

یکی دیگر از دلایل آب دادن ماشین لباسشویی خراب شدن سوئیچ فشار و لوله هیدرواستات ماشین لباسشویی است. سوئیچ کنترل سطح آب یا همان سوئیچ فشار معمولا پشت کنترل پنل قرار دارد و دارای یک محفظه پلاستیکی همراه با با یک لوله و سیم کشی جداگانه است.

این سوئیچ در ماشین لباسشویی هایی که دارای برد الکترونیکی هستند، زیر دیگ قرار دارد.

سوئیچ فشار برای کنترل میزان آب در دیگ لباسشویی استفاده می‌شود.

با پر شدن دیگ از آب به میزان مناسب و رسیدن فشار هوا به نقطه تنظیم، سوئیچ باز می‌شود و شیر برقی را قطع می‌کند تا از ورود بیشتر آب به داخل دیگ جلوگیری کند.

هر گونه خرابی، نشت یا انسداد در سیستم کنترل فشار و لوله هیدرواستات آن، مانع از فعال شدن سوئیچ می‌شود و شیر برقی همچنان باز مانده در نتیجه باعث سرریز شدن و آب دادن ماشین لباسشویی شود.

خدمات میهن تعمیر در سراسر مشهد و حومه با مدیریت
  مهندس حمیدی و براتی 
 فقط با ۰۹۱۵۷۰۰۲۸۹۸ و ۰۹۳۵۲۲۱۳۴۸۵ تماس بگیرید.

خدمات میهن تعمیر شامل…

خدمات لباسشویی

تعمیر ، باز و نصب ، ریست برد ، تعمیر برد ، سرویس سالانه ، در نهایت تعویض قطعات معیوب در صورت لزوم ، انواع ماشینهای لباسشویی تمام اتومات در مشهد

تعمیر و شارژ گاز آبسردکن در مشهد 09157002898

خدمات آبسردکن

تعمیر ، باز و نصب ، ریست برد ، تعمیر برد ، رفع نشتی آب ، رسوب زدایی ، رفع نشتی گاز ، شارژگاز ، تعویض قطعات معیوب   انواع برندهای آبسردکن های ایستاده اداری و هتلی  و یا رومیزی در سراسر مشهد.

خدمات کولر گازی

تعمیر، باز و نصب ، سرویس سالانه ، ست کردن کنترل ، تعمیر برد ، رفع نشتی آب و گاز ، شارژ گاز   انواع کولر گازی درسراسر مشهد و حومه

خدمات یخچال

تشخیص عیب، تعویض موتور، شارژ گاز، تعویض فیلتر، تعویض المنت، تعویض سنسور، تعویض ترموستات، تعمیر برد، رفع نشتی، سرویس سالانه

خدمات ماشین ظرفشویی

تعمیر برد، تعویض پمپ تخلیه، تعمیر المنت، سرویس سالانه، نصب  ، جابه جایی، تعویض شیر ورودی و خروجی  تعمیرکار تلوزیون در مشهد

خدمات تعمیرات تلوزیون

تعمیر انواع برندهای تلوزیون، تعمیر برد خراب، تعمیر برد سوخته، تعویض قطاات، رفع اتصالی، رفع تاری صفحه نمایش، رفع خط روی صفحه، رفع علل تک صدایی یا تک تصویری و…

خدمات پکیج

تعمیر  باز و نصب ، رسوب زدایی ، هوا گیری ، رفع آبریزی ، رفع نشتی رادیاتور ها ، رفع افت فشار پکیج ، برطرف کردن انواع ارورهای پکیج ، برسی علت های گوناگون خاموشی پکیج و رفع آن، سرویس سالانه، در انواع برندهای پکیج

  ودیگر خدمات مربوطه…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *