علت لرزش وصدای زیاد لباسشویی در مشهد میهن تعمیر براتی09157002898

برسی علل لرزش وصدای زیاد لباسشویی و راه های رفع آن

دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای ویژگی‌ها و برنامه‌های زیادی برای به دست آوردن بهترین نتایج و حداکثر کارایی هستند. شما می‌توانید طیف وسیعی از انواع پارچه و ملزومات پارچه‌ای را با انتخاب برنامه‌ی صحیح و رعایت وزن مناسب با شوینده‌های مخصوص ماشین لباسشویی در آنها بشویید. با این حال ممکن است در اثر نصب اشتباه و استفاده‌ی نادرست از دستگاه، مشکلاتی ایجاد شود. یکی از رایجترین مشکلات، مشکل لرزش و صدای زیاد انواع برندهای ماشین لباسشویی است که در این مقاله از میهن تعمیر قصد داریم در مورد دلایل آن و روش‌های برطرف کردن این مشکل بیشتر توضیح دهیم.

سطح زیر دستگاه را بررسی کنید

سطح ناهموار یکی از شایع‌‌‌‌‌ترین دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ها است. برای جلوگیری از بروز این مشکل شما باید حتماً دستگاه را روی یک سطح صاف و کاملاً محکمی نصب کنید و این اولین نکته‌ای است که باید بررسی کنید. سطح‌های نرمتر مانند پارکت، می‌تواند سر و صدای بیشتری ایجاد کنند.

پیچ‌های حمل دستگاه را باز کنید

هنگامی که ماشین لباسشویی به شما تحویل داده می‌شود، پیچ و مهره‌هایی دارد که مانع از جا به جا شدن لگن ماشین در هنگام حمل و نقل می‌شوند. این پیچ‌ها باید قبل از استفاده برداشته شوند. در غیر این صورت مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی رخ می‌دهد . شما خودتان می‌توانید طبق مراحل زیر این پیچ‌ها را باز کنید:

 1. با استفاده از آچار همراه دستگاه، تمام پیچ‌های مربوط به حمل و نقل در پشت دستگاه را باز کنید.
 2. پیچ بار را کاملاً بیرون بکشید و در صورتی که می‌خواهید دستگاه را در آینده دوباره جا به جا کنید؛ آنها را در جای مناسبی نگه دارید. بسته به مدل دستگاه خریداری شده، باید بین 3 تا 5 پیچ وجود داشته باشد.
 3. پیچ‌های حمل را از ماشین لباسشویی جدا کرده و سوراخ‌ها را با درپوش‌های پیچ پلاستیکی ببندید.
 4. برای بررسی اینکه همه‌ی پیچ‌ها برداشته شده‌اند، درب دستگاه را باز کرده و لگن را به عقب و جلو حرکت دهید، اگر لگن آزادانه حرکت می‌کند، یعنی پیچ‌ها برداشته شده‌اند.

پایه‌های دستگاه را تنظیم کنید

پایه‌ی ماشین لباسشویی را طوری تنظیم کنید که دستگاه تراز شود. اگر با مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی خود با هر برندی روبه رو هستید، بررسی کنید که آیا هر چهار پایه تنظیم شده‌‌اند و به طور همتراز و محکم روی زمین قرار دارند یا خیر. اگر ماشین لباسشویی تراز نیست، آن را کمی بلند کرده و پایین‌ترین سطح در بین چهار پایه را تنظیم کنید.

 اگر دستگاه پس از تنظیم پایه‌ها به ارتعاش بیش از حد ادامه داد، سعی کنید آنها را در حالی که در حال ارتعاش یا کار است دوباره تنظیم کنید. پایه‌ها را تا زمانی که ارتعاش کاهش یابد بلند و کوتاه کرده و در نهایت آنها را قفل کنید. این کار باعث بهبود بیشتر وضعیت نصب دستگاه و کاهش صدای ارتعاش در آینده می‌شود. توجه داشته باشید درصورت نصب دستگاه بر روی یک سطح محکم و تراز، توصیه می‌شود پایه‌های عقب را تا حداکثر باز کنید و سپس پایه‌های جلویی را تنظیم کنید تا سطحی تراز بدست آید.

ماشین لباسشویی خود را کالیبره کنید

یکی دیگر از روش‌ها برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ها کالیبره کردن دستگاه است. کالیبراسیون به تشخیص دقیق وزن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی کمک می‌کند. بعضی از ماشین‌های لباسشویی هنگام روشن شدن به طور خودکار کالیبره می‌شوند. سایر موارد نیاز به کالیبراسیون دستی نیاز دارند. مدل‌های زیر نیاز به کالیبراسیون دستی نیاز دارند:

WF80F5، WF70F5، WF60F4، WF71F5، WF61F4، WF72F5، WF62F4، WF7AF5، WF6AF4

قبل از اجرای کالیبراسیون، مطمئن شوید که لگن لباس خالی باشد و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

برای اجرای کالیبراسیون دستی:

 1. دکمه‌های Temp و Delay End + را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا کد CB روی صفحه ظاهر شود.
 2. برای اجرای چرخه‌ی کالیبراسیون، دکمه‌ی Start/Pause را فشار دهید.
 3. با این کار لگن در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت تا 3 دقیقه می‌چرخد.
 4. وقتی چرخه کامل شد، علامت 0 روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود و ماشین لباسشویی به طور خودکار خاموش می‌شود.
 5. ماشین لباسشویی اکنون آماده‌ی استفاده است.

اگر لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی همچنان ادامه داشت، پس از بررسی قفل شدن پاها در موقعیت و سطح، مجدداً کالیبراسیون را اجرا کنید. در صورت جابجایی دستگاه یا افزایش سطح ارتعاش، این مراحل باید تکرار شوند.

بار دستگاه را تعدیل کنید

مطمئن شوید که بار لباسشویی متعادل است. یک وسیله سنگین مانند کاپشن‌های سنگین یا شلوار جین باعث لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌شود و ممکن است به دستگاه آسیب برساند. اگر دستگاه تشخیص عدم تعادل بار دهد، لگن آن نمی‌چرخد و برنامه متوقف می‌شود. بسته به مدل، ممکن است یک کد (UB) هم نمایش داده شود تا به شما اطلاع دهد که بار نامتعادل است، یا برنامه متوقف می‌شود.همانطور که می‌دانید سر و صدای دستگاه در مراحل خاصی از برنامه افزایش می‌یابد، به عنوان مثال، هنگامی که لگن می‌خواهد برای یک چرخش سریع آماده شود. دستگاه این حالت را از حالت توزیع بار نامساوی تشخیص می‌دهد و سعی می‌کند بارها را به طور مساوی تقسیم کند تا نویز و ارتعاش کاهش یابد. به محض توزیع بار و افزایش سرعت چرخش، ارتعاش کاهش می‌یابد.

میزان بار دستگاه را بررسی کنید

لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌تواند ناشی از بار زیاد دستگاه باشد. میزان وزن ماشین لباسشویی بر اساس ظرفیت آن است. حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی شما در سمت راست پایین صفحه کنترل نشان داده شده است. اندازه‌های 7 کیلوگرمی/ 8 کیلوگرمی/ 9 کیلوگرمی محبوب‌ترین مدل‌ها هستند. همچنین باید مطمئن شوید که برنامه‌ی درست با میزان وزن لباس را انتخاب کرده‌اید. برای تعیین بار مناسب برای هر چرخه و اطمینان از اینکه وزن کل بار مرطوب از حداکثر ظرفیت دستگاه فراتر نمی‌رود، به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.برای به دست آوردن مقدار دقیق یا برآورد آن می‌توانید لباس‌های خود را قبل از ریختن در ماشین وزن کنید. هنگام پر کردن لگن مطمئن شوید که لباسشویی به سمت پایین فشار داده نمی‌شد. لباس‌ها باید در یک فضای بسیار آزاد بچرخند. به طور کلی:

 • بار کم لباسشویی زمانی است که لگن تا یک سوم پر باشد.
 • بار متوسط ​​لباسشویی زمانی است که لگن تا نصف پر باشد.
 • بار زیاد لباسشویی زمانی است که وان 4/3 پر باشد.

مشکلات جدی‌تر دستگاه

گاهی لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند به دلیل خرابی در بخش‌های اصلی ماشین باشد. به طور خاص، فقط دو مورد نقص می‌تواند باعث بروز این مشکل شود: هنگامی که بلبرینگ خراب می‌شود یا زمانی که دمپرها می‌شکنند. خودتان می‌توانید دمپر را تعویض کنید. کافی است دیوار پشتی ماشین لباسشویی سامسونگ را بردارید تا به قسمت شکسته و بست‌های آن دسترسی پیدا کنید. برای کسانی که نمی‌دانند، دمپر بخشی شبیه به ضربه گیر است که تصویر آن را در زیر می‌بینید.در مورد بلبرینگ اوضاع کمی فرق می‌کند. برای تعویض آنها شما به تعمیرکاران حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. در کل اگر تمام نکات بالا را چک کردید و دیدید که ایراد از آنها نیست، از تعمیرکار بخواهید وضعیت بلبرینگ دستگاه را بررسی کند.

لرزش و صدای زیاد لباسشویی 09157002898
همانطور که دیدید، لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نکته‌ی مهم این است که از ساده‌ترین مشکلات به سمت پیچیده‌ترین بروید.

گاهی ایرادی کوچک مانند ناهموار بودن سطح زیر دستگاه می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که به راحتی قابل حل است و گاهی برای رفع آن به تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات لباسشویی نیاز خواهید داشت.

میهن تعمیر با کادری مجرب و کار آزموده با بهترین تکنیسین های مشهد خدمات خود را در سراسر مشهد و حومه ارائه میدهد با مدیریت مهندس حمیدی و براتی تلفن تماس و واتساپ

09352213485

09157002898

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *