تعمیر لباسشویی الجی در مشهد، براتی09157002898

تعمیر برد لباسشویی ال جی

برد قطعه ای الکترونیکی در ماشین لباس شویی است که وظیفه اصلی اش کنترل دیگر بخش های لباسشویی است. از همین رو بروز هر گونه ایراد یا خرابی در این قطعه موجب اختلال در عملکرد کلی دستگاه می شود و باید سریعا نسبت به تعمیر برد لباسشویی ال جی اقدام کرد. عملکردهای کلی دستگاه و همچنین فرمان های صادر شده از طرف دکمه استارت و تایمر نیز توسط برد کنترل می شود. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر برد لباسشویی ال جی می پردازیم. همچنین مواردی را که منجر به خرابی برد و نیاز به تعمیر برد لباسشویی LG می شوند نیز بررسی می کنیم.

دلایل خرابی برد لباسشویی LG

از جمله عواملی که می توانند موجب خرابی برد شوند نوسانات برق است. برد قطعه ای الکترونیکی بوده و به صورت مستقیم با جریان برق در ارتباط است، به همین علت هرگونه نوسانی در جریان برق می تواند آن را از کار انداخته و کاربر را مجبور به تعمیر برد لباسشویی ال جی کند. این مساله به دلیل احتمال اتصالی در قطعات در اثر نوسان برق است. مورد بعدی که موجب وارد شدن آسیب به برد می شود.

نفوذ آب به این قطعه

نفوذ آب یا دیگر مایعات به درون برد عموما به دلیل صحیح کار نکردن ماشین لباسشویی رخ می دهد و موجب اتصالی کردن سیم پیچ داخلی برد و در نتیجه سوختن آن می شود. آتش سوزی نیز جزو دیگر مواردی است که هرچند امکان رخ دادن آن اندک است اما در هر صورت باعث بروز خرابی در این قطعه و نیاز به تعمیر برد لباسشویی LG می شود.

نحوه تعمیر برد لباسشویی ال جی

برای تعمیر برد لباسشویی ال جی باید ابتدا بررسی شود که میزان آسیب وارد شده به این قطعه چقدر بوده است و پس از آن اقدام به انجام تعمیرات یا تعویض قطعات کرد.

مراحل تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی به ترتیب زیر است.

  1. برای حفظ اصول ایمنی و پیش از هر اقدام دیگری لازم است که لباسشویی را خاموش کرده و دو شاخه را از برق جدا کنید.
  2. پس از آن کنترل پنل را جدا کرده و آن را به صورت کامل تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای پاک کردن آلودگی های روی کنترل پنل باید از محصولات پاک کننده مخصوص قطعات الکترونیکی استفاده نمایید.
  3. در این مرحله از تعمیر برد لباسشویی LG نوبت به چک کردن خازن ها می رسد. خازن ها باید سالم بوده و کاملا صاف باشند. هرگونه تاخوردگی در خازن ها موجب بروز ایراد شده و به معنی آسیب در این قطعات است.
  4. اگر متوجه شدید که خازن ها آسیب دیده اند باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید. در مورد خازن ها باید بدانید که در صورت آسیب دیدگی امکان تعمیر آنها وجود نداشته و باید تعویض شوند.
  5. در نهایت و در آخرین مرحله پس از تعویض خازن ها و فیوزهای آسیب دیده، می توانید پنل لباسشویی را ببندید.

نکاتی پیرامون تعمیر برد لباسشویی LG

در عمده مواردی که دستگاه جهت تعمیر برد لباسشویی ال جی مورد بررسی قرار می گیرد، اختلال برد ناشی از خرابی خازن های الکترولیت و نیمه هادی پاور بوده است. اما به طور کلی برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که بروز ایراد در هر یک از آنها به نوعی روی عملکرد برد تاثیر می گذارد. به عنوان مثال با خرابی پاور، خازن های الکترولیت و آی سی برنامه پذیر کل برد از کار می افتند. اما با بروز ایراد در رله ها یا سوئیچ های الکترونیکی قسمتی از عملکرد دستگاه دچار ایرادات عملکردی می شود.

بنابراین در هنگام تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی خازن های الکترولیت، سوئیچ های الکترونیکی، آی سی رگولاتور و همچنین آی سی برنامه پذیر باید مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند. توجه داشته باشید که در صورتی که ایراد در آی سی برنامه پذیر باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و این قطعه به طور کامل باید تعویض شود. برای تعویض آی سی برنامه پذیر می توانید با مراجعه به میهن تعمیر که یکی از مراکز معتبر در زمینه ارائه انواع خدمات تعمیرات ماشین های لباسشویی در سراسر مشهد وحومه  است، از تکنسین های این مرکز جهت تعویض این قطعه کمک بگیرید.

تعمیر بلبرینگ

علائمی که نشان میدهند لباسشویی شما  نیاز به تعویض بلبرینگ دارد

سر و صدا در فرآیند  شستشو

معمولاً بعد از چند سال استفاده از ماشین لباسشویی بلبرینگ های دیگ لباسشویی از بین می روند.  شما می توانید این موضوع را با شنیدن صدای دیگ در حین فرآیند چرخش به راحتی حدس بزنید.

حرکت زیاد بین دیگ داخلی و خارجی

شما می توانید با انجام یک بررسی کوتاه از این موضوع  مطمئن شوید. با دقت میزان حرکت بین دیگ داخلی و دیگ خارجی را بررسی کنید با دست دیگ را به بالا و پایین تکان دهید. اگر متوجه حرکت دیگ داخلی بیشتر از چند میلیمتر شدید، جای شکی باقی نمی ماند که یاتاقان ها یا بلبرینگ های دیگ لباسشویی شما باید تعویض شوند.

وجود لکه روغن روی لباس ها بعد از شستشو

یکی از نشانه هایی مهم فرسوده بودن بلبرینگ ها، وجود لکه های روغنی روی لباس ها پس هر بار شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی است. در چنین مواقعی بهتر است به فکر تعویض بلبرینگ ها باشید چرا که ممکن است از جای خود خارج شوند و آسیب بیشتری به دستگاه برساند.

نشتی آب

نشتی آب از قسمت بلبرینگ و کاسه نمد نیز یکی دیگر از علائمی است که می تواند نشان دهنده خراب شدن بلبرینگ ها باشد.

تعویض بلبرینگ

مشکلات تعویض بلبرینگ لباسشویی

کار تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی یکی از سخت ترین کارهای خدمات تعمیرات لباسشویی است که باید توسط تکنسین های حرفه ای و باتجربه تعمیر ماشین لباسشویی انجام شود؛ چرا که باید بخش های زیادی از دستگاه باز شوند تا بتوان به بلبرینگ ها رسید. گاهی اوقات هنگام تعویض بلبرینگ متوجه آسیب دیدن شفت و سه نظام هم خواهید شد! در این حالت شما باید تمام بخش های پشت دیگ را جایگزین نمایید که ممکن است هزینه زیادی بردارد.
همچنین برای رسیدن به بلبرینگ های لباسشویی باید دقت زیادی هنگام خارج کردن دیگ لباسشویی به خرج دهید. اگر این کار به درستی انجام نشود، می تواند باعث آسیب بیشتر به ماشین لباسشویی شود و هزینه تعمیر را افزایش می دهد.

بلبرینگ ها در کجا قرار دارند؟

هر دو ماشین لباسشویی های درب از بالا و درب از جلو معمولاً دو بلبرینگ دارند. در لباسشویی های درب از جلو، معمولاً بلبرینگ ها در پشت دیگ خارجی قرار دارند.

در لباسشویی های درب از بالا یک بلبرینگ در جایی قرار دارد که شفت به دیگ داخلی متصل می شود و دیگری نیز نزدیک درب ورودی است.

برای مشاوره رایگان و تعمیر و تعویض قطعات در محل کافی است فقط با تکنیسین های مهیهن تعمیر تماس بگیرید، یا نوع و مشکل دستگاه را واتساپ کنید. 09157002898براتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *