نمایندگی ماشین لباسشویی الجی در توس مشهد

نمایندگی ماشین لباسشویی الجی در سراسر مشهد 09157002898

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی چگونه است؟ 

ماشین لباسشویی هم مانند سایر وسایل برقی ممکن است نیاز به تعمیرات جزئی داشته باشد. چه بهتر که بتوانید خودتان این تعمیرات جزئی را انجام دهید.

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی یکی از آن کار‌هایی است که خودتان می‌توانید از عهده آن برآیید. 

سالم و بدون ایراد بودن لاستیک درب ماشین لباسشویی به اندازه‌ای در روند عملکرد این دستگاه اهمیت دارد که در لیست خدمات سرویس و تعمیر ماشین های لباسشویی قرار دارد

نکته.... 
عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تنها توسط
تکنیسینهای مجرب و کاربلد امکان پذیر است.

ماشین لباسشویی یکی از ستون‌های اصلی بین لوازم‌خانگی به‌حساب می‌آید. تصور کنید این وسیله بسیار ضروری و پرکاربرد برای چند روز سرویس ندهد و به انواع دلایل مثل

  • بسته نشدن درب محفظه، آبریزی موقع روشن بودن و شست‌وشو،
  • پارگی لاستیک ماشین لباسشویی
  • یا حتی شکستگی و جانیفتادن جاپودری نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد. البته که کلافه می‌شوید و مثلاً برای تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی می‌خواهید شماره نمایندگی را سریع‌تر پیدا کنید.

از بین دردسرهایی که ممکن است با خراب شدن ماشین لباسشویی پیش بیاید باید…

پارگی لاستیک ماشین لباسشویی را نام برد. لاستیک ماشین لباسشویی ازجمله قطعاتی است که باید حتماً در تمام مدت استفاده از ماشین، نکات ایمنی لازم برای مراقبت از آن را رعایت کرده باشیم تا از عمر مفید این قطعه کم و درنهایت پاره نشود.

اما چرا این قطعه تا این اندازه مهم است و چرا پیش از آنکه به تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی نیاز پیدا کنیم، باید با کارکرد آن در دستگاه بیشتر آشنا شویم؟

با لاستیک ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شویم

لاستیک ماشین لباسشویی یا همان نواردور درب لباسشویی ، درست دورتادور محفظه ورودی ماشین و جاییکه لباس‌ها را در آن می‌گذارید- دیگ- قرار دارد.

مراقبت اولیه‌ای که عمر مفید این قطعه را تضمین می‌کند
جرم گیری ماشین لباسشویی در زمان مناسب، هر دو یا
سه ماه یک‌بار، است.

لاستیک ماشین به دلیل اینکه همیشه در معرض رطوبت زیاد قرار دارد، بیش از هر جنس مشابه دیگری به‌مرورزمان کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد و می‌تواند دردسرساز شود.

لاستیک همیشه مستعد جرم گرفتن و جذب انواع باکتری و آلودگی است. بنابراین اگر در بلندمدت نسبت به جرم گیری و شست‌وشوی آن اقدام نکنید، بدون شک عمر مفیدی نخواهد داشت و نه‌تنها باعث می‌شود تا لباس‌ها بعد از فرایند شست‌وشو همچنان کثیف بمانند و بوی بدی به خودشان بگیرند بلکه همین بی‌احتیاطی به پارگی لاستیک ماشین لباسشویی می‌انجامد.

همان‌طور که بالاتر نوشتیم، این قطعه باوجود سادگی ظاهر ازجمله کاربردی‌ترین لوازم ماشین لباسشویی است و اگر بخواهید با کارایی دقیق این وسیله بیشتر آشنا شوید باید خدمت شما عرض کنیم که..

کارکرد اول لاستیک…

کمک می‌کند تا فضای خالی بین بدنه ماشین و دیگ شست‌وشو پر شود. به بیان ساده‌تر، این پلاستیک ساده باعث می‌شود تا ما هنگام کار ماشین، هیچ لرزش و صدای غیرعادی نشنویم و وسیله برقی ما، نرم و بی‌صدا کار خودش را انجام دهد. 

کارکرد دوم لاستیک…

جلوگیری از خروج آب هنگام روشن بودن دستگاه است. همچنین این قطعه نرم یک محافظ خوب از شیشه درب ماشین لباسشویی در زمان روشن بودن و لرزش دستگاه است.  با توضیحات نسبتاً مفصلی که در مورد لاستیک ماشین لباسشویی نوشتیم، حالا می‌توانید با شناخت بهتری مشغول خواندن ادامه مقاله شوید و در صورت بروز مشکل برای تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی این قطعه پرکاربرد شخصاً اقدام کنید یا از حضور یک تعمیرکار کمک بگیرید. 

اما واقعاً چه اتفاقی می‌افتد که پلاستیک دور محفظه ماشین پاره می‌شود؟ بد نیست باهم بیشتر بدانیم. چرا نیاز به تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی دارم؟  با توضیحاتی که نوشتیم و پیش از اینکه برای تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی دست‌به‌کار شوید شاید بد نباشد دلایل نیاز به تعویض این قطعه را هم بدانید:     

  • پلاستیک دور محفظه پاره شده است.    
  • لاستیک سوراخ شده و غیرقابل استفاده است.    
  • پوسیده و خراب شدن لاستیک   
  • لاستیک رسوب برداشته و سیاه شده است.
میهن تعمیر با کادری  مجرب و کار آزموده در خدمت شماست

 

تعمیرات برد انواع لباسشویی های الجی، بوش، سامسونگ، پاکشوما، اسنوا، آگ، دوو، ایندوزیت و… 09157002898

 

 تعمیرات برد ماشین لباسشویی

  ما در تعمیرگاه لوازم خانگی میهن تعمیر آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز جهت تعمیر برد لباسشویی هستیم. تعمیرات تمامی مدل ها و انواع برد ماشین لباسشویی در این مرکز انجام می شود.  شما می توانید جهت دریافت خدمات تعمیر برد لباسشویی با شماره تلفن های 09157002898  یا 09352213485  تماس گرفته و در اسرع وقت، تعمیرکاران با تجربه را در منزل خود جهت انجام تعمیرات داشته باشید. 

برد ماشین لباسشویی را می توان از مهم ترین قطعات به کار رفته در این دستگاه دانست که وظایف تمامی قطعات لباسشویی به عملکرد صحیح این قطعه بستگی دارد. در بسیاری از مواقع ممکن است علائمی مبنی بر خرابی برد لباسشویی مشاهده گردد که باعث شود دستگاه قادر به کار کردن و شست و شوی لباس ها نباشد.  از آنجا که برد الکترونیکی در لباسشویی و سایر وسایل برقی از جمله قطعات گران قیمت و حساس می باشد، نیاز است تا بررسی و تعمیرات آن حتما توسط تعمیرکار برد لوازم خانگی انجام گیرد.  تعمیر برد لباسشویی نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد.

در دیگر مطالباین سایت به تعمیر برد الکترونیکی انواع
ماشین لباسشویی پرداخته شده است.

 

ماشین لباسشویی‌های خوب برند ال جی و مشکلات معمول آن‌ها  برند ال جی (LG) به دلیل کیفیت بالا و امکانات زیادی که برای محصولات لوازم خانگی خود ارائه می‌دهد، یکی از پرطرفدارترین برندهای لوازم خانگی و به ویژه ماشین لباسشویی در دنیا است. تمامی ماشین‌های لباسشویی از جمله دستگاه‌های ساخت ال جی، به علت استفاده مداوم ممکن است لرزش و صدا ایجاد کنند. در این مطلب به بررسی علل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی و راهکارهای رفع آن می‌پردازیم.

مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

  لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندهای ماشین‌ لباسشویی اتفاقی بسیار محتمل و اجتناب‌ ناپذیر است. ماشین‌های لباسشویی به صورت مداوم کار می‌کنند و شاید در روز بیش از دو یا سه بار نیز روشن شوند. از این رو ممکن است دچار اختلالات کوچک و بزرگی در فنرها و یا دیگ لباس خود شوند و باعث ایجاد لرزش و سر و صدا شوند. 

ماشین‌های لباس‌شویی به دلایل مختلفی می‌توانند دچار لرزش و یا سر و صدا شوند. حتی ممکن است اشکالی در خود ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد و علت لرزش و صدا در نحوه قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی و یا محیط اطراف آن باشد.

علل بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین‌ لباسشویی ال جی 

 

همانطور که گفتیم علت ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند مربوط به اختلال در خود دستگاه، محیط نامناسب اطراف آن و یا قرار دادن نامتعادل لباس در دستگاه باشد. در این بخش از مطلب با برخی از این موارد آشنا می‌شویم. باید توجه داشته باشید که در صورت مواجه با این مشکل باید از یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید زیرا حتی اگر مشکل جدی نباشد ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.

متعادل نبودن یا سنگینی بار ماشین لباسشویی 

برای عملکرد درست ماشین‌های لباسشویی ال جی باید به ظرفیت آنها توجه کرد. ظرفیت ماشین لباسشویی به معنی مقدار وزن لباس خشکی است که می‌توانید در دیگ لباس آن جای دهید. همواره باید توجه داشت که کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس پر کنیم تا لباس‌ها آزادانه درون دیگ آن حرکت کنند.  اگر ظرفیت ماشین لباسشویی را به صورت کامل پر کنید، در اثر سنگینی بیش از حد دیگ ممکن است عملکرد دستگاه دچار اختلال شده و باعث بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی شود. همچنین اگر لباس ها را به صورت نامتعادل در ماشین لباسشویی ال جی قرار دهید، حرکت آنها درون دیگ آزادانه انجام نمی‌شود و ممکن است دستگاه دچار لرزش شده و یا سر و صدا ایجاد کند. بنابراین توجه داشته باشید که ظرفیت ماشین لباسشویی را پر نکنید و لباس‌ها را به صورت متعادل در آن قرار دهید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین 

 

گاهی اوقات لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل نامناسب بودن نحوه قرارگیری آن روی زمین است. تراز بودن ماشین لباسشویی از نکاتی است که توجه زیادی به آن نمی‌شود اما ممکن است باعث بروز لرزش و صدا در دستگاه شود. تراز نبودن دستگاه می‌تواند نتیجه شکستن پایه‌ها و یا نبودن سرپوش‌های پلاستیکی در آنها باشد. در این صورت از طریق تماس با مرکز تعمیرات می‌توانید مشکل را حل کنید.

  گاهی تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین ناشی از تنظیم نامناسب دستگاه هنگام نصب آن است. تراز کردن ماشین لباسشویی با استفاده از ابزارهای مهندسی و همچنین با استفاده از پایه‌های آن انجام می‌شود، اگر خودتان تراز کردن ماشین لباسشویی را بلد نیستید باید از تعمیرکاران مرکز تعمیرات ال جی برای این کار کمک بگیرید.

اختلال در کمک فنر

 

  گاهی اوقات اختلال در عملکرد کمک فنرهای دستکاه منجر به لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی ال جی می‌شود. کمک فنرها برای جلوگیری از لرزش در ماشین‌های لباسشویی به کار می‎‌روند. این کمک فنرها از یک سمت به سطح زیرین دیگ لباس و از سمت دیگر به فریم پایه دستگاه متصل‌اند تا هنگامی که  دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش می‌کند، از لرزش‌ دستگاه جلوگیری شود. فنرهای ماشین لباسشویی ممکن است در مدت زمان طولانی و در اثر فعالیت مداوم دچار مشکل شوند.  در حالتی که فنرها دچار اختلال شده‌اند، برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی باید آنها را تعویض یا تعمیر کرد. برای دسترسی به کمک فنرها باید پنل جلویی یا پشتی ماشین لباسشویی را جدا کرد.

 بنابراین بهتر است تعمیر یا تعویض کمک فنرها را به
تعمیرکاران بسپارید.

سایر دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی 

 

علاوه بر مواردی که ذکر شد، دلایل دیگری هم می‌تواند برای لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی وجود داشته باشد.

ممکن است بلبرینگ دیگ که یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی است، آسیب دیده باشد. همچنین بروز مشکل در وزنه‌های بالانس که مسئول ایجاد تعادل در دیگ هستند هم می‌تواند لرزش و صدای زیادی ایجاد کند.  فلکه آبکش قطعه مهم دیگری است که از یک طرف به آبکش و از طرف دیگر به گرداننده موتور متصل است تا آبکش را به چرخش درآورد. خرابی این قطعه و همچنین قطعات مختلف دیگ لباسشویی نیز می‌توانند منجر به لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی شود.

برای تعمیر یا تعویض هر یک از این قطعات بهتر است از تعمیرکاران ال جی کمک بگیرید و خودتان اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

 

برای تعمیرات انواع ماشین لباسشویی ال جی فقط به
متخصصین مراجعه کنید.

خدمات میهن تعمیر شامل…

  خدمات لباسشویی

  تعمیر ، باز و نصب ، ریست برد ، تعمیر برد ، سرویس سالانه ، در نهایت تعویض قطعات معیوب در صورت لزوم ، انواع ماشینهای لباسشویی تمام اتومات در مشهد

خدمات آبسردکن 

تعمیر ، باز و نصب ، ریست برد ، تعمیر برد ، رفع نشتی آب ، رسوب زدایی ، رفع نشتی گاز ، شارژگاز ، تعویض قطعات معیوب ، انواع برندهای آبسردکن های ایستاده اداری و هتلی و یا رومیزی در سراسر مشهد.

خدمات کولر گازی 

تعمیر، باز و نصب ، سرویس سالانه ، ست کردن کنترل ، تعمیر برد ، رفع نشتی آب و گاز ، شارژ گاز، انواع کولر گازی درسراسر مشهد و حومه .

خدمات یخچال 

تشخیص عیب، تعویض موتور، شارژ گاز، تعویض فیلتر، تعویض المنت، تعویض سنسور، تعویض ترموستات، تعمیر برد، رفع نشتی، سرویس سسالانه

خدمات ماشین ظرفشویی 

تعمیر برد، تعویض پمپ تخلیه، تعمیر المنت، سرویس سالانه، نصب  ، جابه جایی، تعویض شیر ورودی و خروجی

خدمات تعمیرات تلوزیون  تعمیر انواع برندهای تلوزیون، تعمیر برد خراب، تعمیر برد سوخته، تعویض قطاات، رفع اتصالی، رفع تاری صفحه نمایش، رفع خط روی صفحه، رفع علل تک صدایی یا تک تصویری و…

خدمات پکیج 

تعمیر  باز و نصب ، رسوب زدایی ، هوا گیری ، رفع آبریزی ، رفع نشتی رادیاتور ها ، رفع افت فشار پکیج ، برطرف کردن انواع ارورهای پکیج ، برسی علت های گوناگون خاموشی پکیج و رفع آن، سرویس سالانه، در انواع برندهای پکیج

  ودیگر خدمات مربوطه… 

خدمات میهن تعمیر در سراسر مشهد و حومه با مدیریت  مهندس حمیدی و براتی .  فقط با ۰۹۱۵۷۰۰۲۸۹۸ و ۰۹۳۵۲۲۱۳۴۸۵ تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *