تعمیر تعویض قطعات یا ست کردن برد سوخته الجی در مشهد براتی 09157002898

ریست برد لباسشویی الجی / LG در مشهد براتی 09157002898

ریست انواع برد

طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی… 

گاهی اوقات ارورهایی که در ماشین لباسشویی ال جی رخ می‌دهد باعث می‌شود دستگاه نتواند آن عملکرد مناسب خودش را ارائه کند، یا آنکه به طور کلی جلوی کارکردن دستگاه را می‌گیرند. پیش از آنکه بخواهید لباسشویی خود را نزدیک تعمیرکار ببرید، احتمال دارد با ریست کردن آن مشکلات برطرف شود و وسیله مجدداً به کار بیافتد. اما طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی چگونه است.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی
در صورتی که ماشین لباسشویی LG در چرخش با مشکل مواجه شود یا آنکه بخواهید پیش از آغاز شستشو یک لباس دیگر را به مخزن داخلی آن اضافه کنید، ساده‌ترین راه فشار دادن دکمه Power است. زمانی که ماشین لباسشویی خاموش شود، تنظیمات نیز ریست می‌شود و می‌توانید مجدداً با روشن کردن آن با تنظیمات جدید فرآیند شستشو را انجام دهید. اما اگر کدهای دو حرفی روی نمایشگر آن دیده شود، کار کمی پیچیده‌تر است و با یک خاموش و روشن کردن ساده مشکل حل نخواهد شد. اینجاست که ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی لازم است.

طریقه ریست کردن لباسشویی LG
برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی کافیست شما دکمه Power روی ماشین لباسشویی LG را بفشارید. سپس پریز آن را از برق بکشید و پنج دقیقه بعد از آنکه تمام جریان‌ها از آن خارج شد، مجدداً آن را به برق وصل کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید. پس از روشن شدن، در صورتی که ماشین لباسشویی شما کار نکند، کد اروری روی نمایشگر آن مشاهده خواهد شد که به شما می‌گوید مشکل از کجاست.

کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی

پس از آنکه پنج دقیقه ماشین لباسشویی را از برق کشیدید و مجدداً آن را به برق زدید و دستگاه را راه اندازی کردید، یک کد دو حرفی روی صفحه کنترلی به نمایش درخواهد آمد. ماشین های لباسشویی ال جی دارای یک سیستم عیب یابی داخلی هستند که به شما کمک می‌کنند مشکل ماشین لباسشویی خود را بفهمید. به طور کلی 4 کد مختلف وجود دارد که هر کدام به یک مشکل خاص مربوط می‌شوند.
این کدها DE ، OE ، LE و UE هستند که در ادامه با معنی آن‌ها آشنا خواهید شد.
 کد ارور DEاین ارور به درب ماشین لباسشویی مرتبط است. زمانی این کد روی صفحه به نمایش درمی‌آید که درب به خوبی قفل نشده باشد یا قادر به باز کردن آن نباشید. گاهی اوقات این مشکل در انتهای یک چرخه‌ی شستشو به وجود می‌آید. ممکن است بعد از انجام روشی که در بالا برای ریست کردن لباسشویی LG گفتیم، مشکل آن برطرف شود. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

کد ارور OEکد ارور OE مربوط به سیستم تخلیه ماشین لباسشویی LG است. یک گرفتگی در شلنگ تخلیه یا قرارگیری ناصحیح آن می‌تواند باعث بروز این خطا شود. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه در فاصله‌ی 100 سانتی‌متری بالاتر از پایه دستگاه نباشد. از یک آچار و یک سطح برای تنظیم ارتفاع پایه‌ها استفاده کنید. سپس روش بالا برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی را امکان کنید. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.
کد ارور LEکد ارور LE مربوط به موتور ماشین لباسشویی ال جی است. گاهی اوقات موتور و کنترل پنل دستگاه با یکدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند و در نتیجه این پیغام خطا ظاهر می‌شود. برای حل این مشکل، سازنده توصیه می‌کند دستگاه را از برق جدا کنید و دکمه‌ی Start/Pause را 5 به مدت 5 ثانیه پیش از آنکه مجدداً برق را به پریز بزنید، نگه دارید تا این ارور برطرف شود. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.
کد ارور UEو اما آخرین کد ارور، کد UE است که علت بروز آن، بیش از حد بودن لباس‌ها نسبت به ظرفیت دستگاه است. برطرف کردن این کد خطا نیازی به ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی ندارد. کافیست دکمه‌ی Start/Pause را نگه دارید و منتظر بمانید قفل درب ماشین لباسشویی شما باز شود. سپس کمی از لباس‌ها کم کنید و فرآیند شستشو را انجام دهید
احتمالاً کمی برای برخی عجیب به نظر برسد. اینکه آیا اصطلاح ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی هم وجود دارد؟
باید گفت که چنین اتفاقی خیلی کم و تحت شرایط خاصی پیش می‌آید. ریست کردن در واقع به معنای راه‌اندازی دوباره سیستم است؛ همان چیزی که شما در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود دارید و انجام می‌دهید.
به هر دلیلی ممکن است که سیستم ماشین لباسشویی در مراحلی درست کار نکند؛ البته به شرطی است که مشکل فنی پیچیده‌ای سخت‌ افزاری پشت دستگاه نباشد. خیلی راحت با یک بار ریست و دوباره راه‌اندازی می‌توان دستگاه را باز دوباره فعال کرد. این مشکل برای تمامی برندها وجود دارد؛ اما در هر کدام مانند ال جی از قبل علت‌های آن تعریف شده است. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی و دلایل آن برای شما بنویسیم.
آنچه در این مقاله توضیح داده میشود:
1_نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی، 2_چه زمان ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟3_۴ اروری که با ریست ماشین لباسشویی ال جی برطرف میشود. 

تعمیر تعویض قطعات یا ست کردن برد سوخته الجی در مشهد براتی 09157002898

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جیقبل از اینکه بخواهید دستتان به سمت دکمه ریست برود، باید اول از همه بدانید شما در چه شرایطی باید چنین کاری را انجام دهید. همینطوری ریست کردن ماشین لباسشویی هم باعث آسیب به ساختار فیزیکی آن خواهد شد. هدف از قرار دادن چنین دکمه‌ای یا بهتر است بگوییم که این ویژگی، برطرف کردن مشکلات ساده بدون مراجعه به تعمیرکار است. زمانی که عملکرد سیستم دستگاه شما به درستی قبل نیست و اشکالاتی مانند دیر شروع شدن زمان فعالیت، دادن بعضی پیغام‌های خطا مربوط به ریست و توقف بیهوده دستگاه مشاهده کردید، بهتر است که سیستم ماشین لباسشویی ال جی را دوباره راه اندازی کنید.
حالا این سؤال پیش می‌آید که نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی چگونه است؟ باید گفت که برای ال جی دو راه وجود دارد.
1_ریست لباسشویی ال جی با دکمه ریست2_ریست لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست

قبل از شروع خواندن ادامه مطلب، اگر به هر دلیلی با ریست کردن مشکل دستگاه حل نشد، به هیچ وجه خودتان خودسرانه اقدام به تعمیرات دستگاه نکنید، به ویژه اینکه اگر هیچ سررشته‌ای از تعمیر ماشین لباسشویی ندارید یا اینکه دستگاه شما هنوز در زمان ضمانت‌نامه خود باشد. پس در چنین مواقعی حتماً با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

میهن تعمیر تعمیر برد لباسشویی الجی در مشهد 09157002898 با مدیریت براتی با بیش از 7 سال سابقه کار تخصصی

ریست ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریستاگر دستگاه شما با دکمه مخصوص ریست طراحی و ساخته شده باشد:
 ابتدا آن را خاموش کنید.سپس ماشین را در حالت Cotton قرار داده و باز دوباره روشن کنید. فقط حواستان باشد بلافاصله باید بعد از روشن شدن دکمه Temp یا Speed Spin را فقط یک بار فشار دهید.دقت داشته باشید که دستتان نباید روی آن بماند. بعد دکمه Level Water یا Function را هم یک بار فشار دهید. این مرحله را تا زمانی که عبارت T01 در صفحه ظاهر شد، ادامه دهید.بعد هنگامی که T01 به T02 تغییر پیدا کرد، آنگاه دکمه Start را فشار دهید.بعد از این مرحله عبارت ELT روی صفحه نمایش داده می‌شود. حالا دکمه ریست را فشار دهید.البته ممکن است که با فشردن دکمه ریست، پیغام‌های خطایی در صفحه مشاهده کنید که اگر در هر کدام دکمه Temp را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، برطرف خواهد شد. مسئله خاصی نیست. اگر هم پیغام خطا مشاهده نشد، باید گفت که عملیات ریست به طور کامل انجام شده است.

پیشنهاد مطالعه چرا ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند؟ریست ماشین لباسشویی بدون دکمه ریستحالا اگر ماشین لباسشویی شما دارای دکمه ریست نبود٬ راه حل کار خیلی ساده‌تر است:
ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.سپس به مدت ۵ ثانیه دکمه Start یا Pause را فشار دهید.سپس برق را وصل کرده تا سیستم ریست شود.البته می‌توانید دستگاه را هم از برق جدا کرده و بعد از ۵ دقیقه آن را به برق وصل کنید.باز هم تأکید می‌کنیم که اگر مشکل دستگاه با ریست کردن برطرف نشد یا نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید، حتماً با مرکز مجاز تعمیرات تماس بگیرید.

نکته:


ممکن است که دکمه‌های ریست و سایر دکمه ها در هر مدل ماشین لباسشویی ال جی متفاوت باشد. قبل از شروع بهتر است که حتماً دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنید. برای همین است که همیشه تأکید بر نگهداری دفترچه راهنمای استفاده از محصولات وجود دارد.

 نکته بسیار مهم


برای تعمیر یا حتی گاها ریست برد بهتر است کار را به تکنیسینهای میهن تعمیر بسپرید چرا که ممکن است اندک اشتباهی باعث سوختن برد و هزینه تعمیر برد یا کلا ست کردن و دوباره خریدن برد را بر دوش شما بیندازد. دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *