علت آبریزی لباسشویی و رفع آن در مشهد براتی 09157002898

رفع آبریزی لباسشویی در مشهد

دلایل آبریزی یا نشتی آب در ماشین لباسشوی

سوالات متداول…

دلایل نشت آب ماشین لباسشویی یا همان آبریزی لباسشویی چیست؟ آیا آبی که در پائین ماشین لباسشویی می بینیم نشت از ماشین است یا سرریز آب لباس شوئی مان می باشد؟

 • وقتی در زیر ماشین لباسشویی جمع شدگی آب را مشاهده می کنیم قطعا مطمئن نیستیم که این آب را کی پاشیده،
 • یا از نشت ماشین لباسشویی می باشد،
 • اگر این نشت باشد باز هم نمی دانیم آیا این نشت در خلال انجام سیکل شستشو کامل صورت گرفته
 • یا در سیکل دور تند یا هنگام خشک کردن از لوله تخلیه جاری شده
 • یا وقتی که اصلا ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار نگرفته این نشتی به وجود آمده است.

به هرحال این پرسش هایی است که باید جواب آنرا پیدا نمود. ما می توانیم قبل از خبر کردن و آمدن تعمیرکار لباسشویی، از نشت لباسشویی مطمعن شویم،

وقتی ما در طبقه دوم یا سوم یک آپارتمان زندگی می کنیم نمی خواهیم آب نشت یافته از ماشین لباسشویی  روی سر همسایه پائینی مان بریزد و ما هیچ وقت دوست نداریم از لباسشویی ای استفاده کنیم که در هر دفعه که روشن کردیم آب از آن نشت پیدا کند.

آیا کارهایی هست که انجام دهیم تا بتوانیم به آسانی لباسشویی مان را چک کنیم و مطمئن شویم لباسشویی مان از قسمت پائین نشتی ندارد؟

آب زیر ماشین لباسشویی آیا از نشتی است یا پاشیده شدن یا ریخته شدن آب می باشد؟

توجه داشته باشید وقتی با دستگاهی کار میکنید دوشاخه آن را از پریز برق در آورید و دستگاه را خاموش نمائید.

 • وقتی شما آب جمع شده ای را زیر ماشین لباسشویی تان می بینید اول باید مطمئن شوید که این آب، آبی نباشد که به وسیله بچه هایتان یا شخص دیگری ریخته شده باشد.به وسیله حوله همه آب موجود در زیر لباسشویی را کاملا بگیرید و مطمئن شوید شما کاملا آب زیر لباسشویی را جذب کردید و تمام فضای زیر لباسشویی تان کاملا خشک است. بعد از اینکه شما کلیه آب زیر لباسشویی را پاک و خشک کردید مطالبی را که در ادامه خواهیم گفت را مطالعه بفرمائید.
 • ماشین لباسشویی تان را روشن کنید البته مطابق برنامه ای که همیشه لباس هایتان را با آن برنامه می شوئید. وقتی که برنامه شستشو ماشین لباسشویی تان به طور کامل به پایان رسید زیر ماشین لباسشویی تان را کنترل کنید. ببینید آیا آبی می بینید یا خیر، بعد اطراف آنرا بازدید کنید ببینید آیا خشک است یا خیر .
 • ماشین لباسشویی تان را روی یک برنامه کامل شستشو دیگر روشن کرده تا کار نماید تا شما با این کار مطمئن شوید که اگر آبریزی و نشت آب در ماشین لباسشویی تان به کندی صورت می گیرد. این دوبار روشن کردن و خاموش کردن ماشین لباسشویی به شما ثابت می کند آبریزی آن در اثر کار کردن می باشد یا خیر. اگر شما هیچ نشتی در پائین لباسشویی ندیدید می توانید فرض کنید که کسی چیزی را، منظور مایعی را ریخته که بخشی از آن زیر ماشین لباسشویی تان رفته است عمل بیشتری نیاز نیست که انجام دهید.
 • اما اگر شما بعد از سیکل شستشو ماشین لباسشویی تان آبی را در زیر یا اطراف ماشین مشاهده کردید باید به نشتی قطعه ای از ماشین لباسشویی مان شک کنیم جای نشتی را پیدا کنید. خیلی از مواقع می تواند این نشتی به راحتی بر طرف گردد
 • با سفت کردن شیلنگ،
 • عوض کردن اورینگ
 • یا تعویض یک فیلتر آب.
 • و در نهایت تعمیر یا تعویض بلبرینگ که برای انجام این کار باید از تکنیسین های فنی میهن تعمیر درخواست اعزام نیرو و خدمات خود را را پیامک یا واتساپ به 09157002898 ثبت نمایید.

در ادامه این مقاله از میهن تعمیر شما را با قطعاتی که می توانند باعث آبریزی ماشین لباسشویی تان شوند آشنا می کنیم. پس ادامه این مقاله رو از دست ندهید.

رفع آبریزی لباسشویی در مشهد
 • اول دو شیلنگ ورودی آب شامل شیلنگ ورودی آب سرد و شیلنگ ورودی آب گرم که از شیرهای کنار دیوار به ماشین لباسشویی تان وصل می باشند را چک می نمائید . اول باید ببینیم این شیلنگ ها ترک نداشته باشد یا پاره  نشده باشند. مطمئن شوید که این شیلنگها کاملا سفت و محکم هستند. یک تست شستشو بگیرید اگر بعد از بستن شیلنگها شما نشت آب را مشاهده کردید لازم است که شما واشرهای شیلنگها را در قسمت ورودی شیر آب و محل اتصال به ماشین لباسشویی را تعویض نمائید. در مجموع ۴ عدد واشر۲ شیلنگ را باید تعویض نمائید. همانطور که گفتیم بعد از اطمینان از سالم بودن طول شیلنگ ها و عدم ترک و شکاف روی شیلنگها بعد از تعویض ۴ واشر یکبار دیگر ماشین را روشن کرده و تست بگیرید. توجه کنید: وقتی که در خلال سیکل شستشو ماشین لباسشویی تان آب نشت می کند معمولا به دلیل شل بودن شیلنگ های ورودی ماشین لباسشویی تان می باشد. کلیاتی در مورد شیلنگ های ماشین لباسشویی که به شیرهای آب دیوار متصل هستند.
 • شیلنگهای آب ماشین لباسشویی معمولا دارای توری فیلتر مانندی در قسمتی که به ماشین لباسشویی وصل می شوند می باشند.اگر این توری ها خیلی کثیف شوند و آب نتواند براحتی از آن عبور کند بناچار از کنارهای آن که به ماشین لباسشویی متصل است آب خارج خواهد شد و در حقیقت باعث نشت آب می شوند. توری فیلتر آب را چک نمائید تا مطمئن شوید مسدود نشده است و باعث نشت نگردیده و اجازه داده است که آب به صورت کامل از شیلنگ وارد ماشین لباسشویی شود و مانع آن نشده باشد.
 • مطمئن شوید ماشین لباسشویی تان کاملا تراز می باشند شما می توانید با پایه های لباسشویی آنرا تنظیم کرده و تراز نمائید با یک تراز که در بالا لباسشویی قرار داده مطمئن شوید لباسشویی تراز می باشد. اگر ماشین لباسشویی تان تراز نیست می تواند از ماشینتان آب نشست کند زیرا ماشین لباسشویی برای کار در حالت کاملا تراز و صاف طراحی شده است پایه های لباسشویی اگر سطح زمینی کاملا صاف نباشد به شما کمک میکند تا با تنظیم آنها به آسانی ماشین لباسشویی تان را تراز نمائید.
 • مطمئن شوید در ماشین لباسشویی تان لباس یا پتو بیش از اندازه پرنکرده باشید اگر این کار را کرده باشید آب به بیرون می ریزد ،همیشه سعی کنید میزان صحیحی از لباس و پتو در ماشین لباسشویی بریزید تا وقتی که ماشین لباسشویی کار می کند دچار آبریزی نشود .
 • وقتی ماشین لباسشویی را می خواهید روشن کنید مطمئن شوید مواد شوینده اضافی در جا پودری نریخته باشید همچنین باید مطمئن باشید پودر شوینده اشتباهی ،مثلا پودر دست در ماشین لباسشویی نریخته باشید و این مسئله میتواند باعث افزایش کف و نشت آب و کف از ماشین لباسشویی شود مطمئن شوید شما از شوینده درستی استفاده می کنید ، دستوالعمل کارخانه سازنده ماشین لباسشویی را مطالعه کنید یا مطمئن شوید به میزان درستی پودر شوینده در ماشین لباسشویی تان ریخته اید .
 • بررسی کنید که شیلنگ تخلیه کاملا به شکل مطمئنی به لوله تخلیه وصل شده باشد اگر اتصال آن شل باشد نشتی و آب در روی کف زمین و زیر ماشین لباسشویی خواهیم داشت همچنین مطمئن بشوید لوله تخلیه که شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به آن متصل است کاملا باز است و گیری ندارد و مسدود نمی باشد چرا که در این صورت آب شیلنگ تخلیه نمی تواند تخلیه شود و برگشت کرده و از محل اتصال خارج می شود .
 • مطمئن شوید درپوش تخلیه را برداشته باشید اگر ماشین لباسشویی شما نو باشد قسمت تخلیه آن درپوش دارد قبل از وصل کردن شیلنگ تخلیه درپوش را باید بردارید اگر شما ماشین لباسشویی را روشن کنید تا یک سیکل کامل کار کند و لباس بشوید و درپوش تخلیه را بر نداشته باشید ماشین لباسشویی نمی تواند بدرستی تخلیه را انجام دهد و آب تمام کف منزل را خواهد گرفت .
 • اگر همه شیلنگ ها و قطعات آنها محکم و درست بسته شده باشند و در وضعیت درستی باشند آن وقت مسئله بعدی که باید بررسی کنید لوله تخلیه داخلی که به دیگ متصل است می باشد همچنین لوله ورودی آب به دیگ که هر دو ممکن است سفت بسته نشده باشند و یا خراب شده باشند بنابراین باید داخل ماشین لباسشویی را کاملا چک کنید که همه چیز درست و مطمئن باشد و نشتی در داخل ماشین وجود نداشته باشد .
 • وقتی ماشین لباسشویی تان در زمانی که استفاده نمی کنید نشتی دارد و آبریزی دارد به سادگی اول شیلنگ آب را در پشت لباسشویی چک نمائید در اکثر اوقات محل اتصال رزوه ها شل می شوند یا بخاطر شکنندگی ترک برداشته اند و آب می دهند که باید قطعأ تعویض نمائید .

علت آبریزی لباسشویی

 • دلایل مختلفی وجود دارد،
 • نظیر از جا درآمدن یا شکستگیِ لوله خرطومی،
 • پاره شدن لاستیک دور درب لباسشویی
 • وجود ایراد در لاستیک دیگ شستشو.
 • اگرچه بهتر است برای رفع مشکلات لباسشویی خود به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید، اما گاهی اوقات می توان مشکلات کوچک را در دستگاه شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف نمود تا ضمن پرهیز از اتلاف وقت، در هزینه ها هم صرفه جویی شود. در ادامه برخی از علت‌های آبریزی ازلباسشویی را با هم بررسی خواهیم کرد.

1_خرابی شیلنگ ورودی و خروجی لباسشویی

2_خرابی پمپ تخلیه

3_خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

4_خرابی سنسور سطح آب و لوله هیدرو استاتیک

5_خرابی کاسه نمد مخزن لباسشویی

6_خرابی بلبرینگ لباسشویی

و….

در این مطلب سعی کردیم تمامی علت‌های آبریزی از کف لباسشویی و همچنین نحوه رفع هرکدام را شرح دهیم. رفع برخی از ایرادهای بیان شده، نظیر خرابی لاستیک درب و یا وجود ایراد در شلنگ‌های ورودی و خروجی دستگاه ساده بوده و تشخیص آن‌ها نیاز به تخصص خاصی ندارد و شما می‌توانید با اندکی دقت این مشکلات را شناسایی کرده و شخصاً برای رفع آن اقدام کنید. با این حال در صورتی که با انجام راهکارهای گفته شده مشکل دستگاه شما برطرف نشد، باید از اقدامات خودسرانه در تعمیر دستگاه خودداری کرده و با بخش خدمات تعمیرات  هر دستگاه تماس بگیرید یا از تعمیرگاه‌های مجاز و متخصص استفاده کنید.

میهن تعمیر با کادری مجرب ، فنی و دوره دیده در سراسر مشهد و حومه، با بیش از 7سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد با مدیریت مهندس حمیدی 09352213485 و براتی 09157002898

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *