چرا لباسها هنوز خیس است. علت صدا و لرزش لباسشویی در مشهد 09157002898

علت صدا و لرزش لباسشویی در مشهد 09157002898

برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا برسی کرد که برق دستگاه وسط کار قطع شده یا خیر، اگر چنین مشکلی رخ نداده است باید چک کرد که برد لباسشویی روشنمیشود یا خیر.

اگر برد روشن نمیشود یا پس از ریست مجدد روی خشک نمیرود مشکل تفریبا مشخص است یا از پمپ تخلیه است که مشکلات پیش آمده را برای شما شرح میدهیم، یا مشکل از برد لباسشویی است که مشکلات و خطاهای گوناگونی باعث بروز این مشکل میشود که در ادامه به آنها میپردازیم در صورتی که این مطالب برای شما کافی نبود میتوانید از مشاوره رایگان تکنیسین های میهن تعمیر استفاده کنید.یا در صورت نیاز با 09157002898 مشکل خود را واتساپ کنید تا مشکل شما هر چه سریعتر مشکل و در رفع آن اقدام کنیم. 

پمپ تخلیه

امروزه ماشین های لباسشویی جزئی ضروری در هر خانه ای محسوب می شوند. و شستن لباس ها با دست هم خیلی سخت و هم خیلی زمان گیر است. که ماشین لباسشویی این مشکل را برای ما آسان کرده. تخلیه نکردن ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما اتفاق بیوفتد. تخلیه نکردن ماشین لباسشویی به دو عامل اصلی بستگی دارد: یکی شیلنگ تخلیه و دیگری پمپ تخلیه. پمپ تخلیه یا شلنگ المان  هایی کوچک در ماشین لباسشویی هستند، که ممکن است توسط ضایعاتی یا اشیائی مسدود شده باشد.

اگر پمپ تخلیه مسدود شده باشد و یا به درستی کار نکند، ممکن است با کد خطایی روی صفحه نمایش نشان داده شود. اگر پمپ تخلیه شکسته باشد، ممکن است صدا های نا خوشایندی ایجاد کند و یا باعث بروز نشتی شود. اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما نیاز به جایگزینی دارد و شما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، لازم نیست بترسید.

ایرادات احتمالی پمپ تخلیه لباسشویی که در این مقاله بررسی می کنیم:

بررسی شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه مسدود شده

ارتفاع مناسب (شلنگ تخلیه پایین تر از دستگاه قرار داشته باشد)

فاضلاب مسدود شده

شلنگ تخلیه یخ زده

گیر کردن آشغال در پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه

علت صدا و لرزش لباسشویی در مشهد 09157002898

بررسی شلنگ تخلیه

دستگاه را خاموش کنید. قبل از حرکت دادن دستگاه یا انجام هر گونه تنظیماتی همیشه باید این کار ها را انجام دهید. ابتدا بررسی کنید شلنگ تخلیه نشکسته باشد و یا خم نشده باشد. خم شدن شلنگ تخلیه می تواند ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین ممکن است باعث ایجاد خطا شود. بنابراین، شلنگ تخلیه را از پشت دستگاه بردارید. که معمولا شلنگ تخلیه با باز کردن چند پیچ بر داشته می شود. و با استفاده از یک شئ ای مانند چوب یا سیم مسدود نبودن شیلنگ را بررسی کنید. هنگامی که دیدید آب به راحتی از شیلنگ ماشین لباسشویی حرکت می کند، دوباره آن را به دستگاه وصل کنید. و مطمئن شوید که انتهای شیلنگ بیش از ۱۲ سانتی متر داخل سوراخ تخلیه نیاشد و یا این که خم نشده باشد.

شلنگ تخلیه مسدود است

گاهی اوقات ماشین لباسشویی عمل چرخش را انجام می دهد، اما آب را پمپ نمی کند، که در این حالت احتمال دارد شلنگ تخلیه مسدود شده باشد. در بسیاری از ماشین های لباسشویی، ممکن است یک جوراب یا یک قسمتی از لباس بین واگ و حمام بیرونی که آب را نگه می دارد، گیر بیوفتد و ممکن است پس از آن وارد خود پمپ شود. که در این صورت شما باید شلنگ را از پمپ تخلیه جدا کنید و آن لباس را خارج کنید تا مشکل انسداد حل شود.

ارتفاع مناسب شلنگ تخلیه

بیشتر ماشین های لباسشویی نیاز به یک زانویی با ارتفاع حداقل ۳۶ اینچ دارند. اگر فشار ورودی شما کم یا زیاد باشد، ممکن است باعث ایجاد برگشت و سرریز شود. یک زانویی کوتاه است میتواند باعث سرریز شدن آب و عدم تخلیه مناسب شود، در حالی که زانویی بیش از حد بالا قرار داشته باشد، باعث می شود که ماشین لباسشویی برای تخلیه آب به چاه سخت تر کار کند. این وضعیت میتواند باعث بازگشت آب به داخل دستگاه شود.

فاضلاب مسدود شده است

یک مشکل رایج در مورد آب های سخت، ایجاد سنگ آهک می باشد که می تواند مانع از جریان آب به سمت تخلیه شود. و در نهایت جرم ها ته نشین می شوند و از تخلیه ی آب جلوگیری می کند و باعث ایجاد انسداد می شود. برای از بین بردن این جرم ها به هیچ عنوان از مواد شیمیایی اسیدی قوی مانند لوله باز کن در دستگاه ماشین لباسشویی استفاده نکنید. این مواد شیمیایی قوی می تواند به ماشین لباسشویی باز گردد و باعث آسیب جدی به لباس ها شود.

شلنگ تخلیه یخ زده

اگر آب از دستگاه ماشین لباسشویی شما خارج نشود و داخل شلنگ تخلیه بماند، ممکن است در اثر سرمای هوا یخ بزند. البته این اشکال بیشتر در مناطق سردسیر ممکن است رخ دهد.

گیر کردن آشغال در پمپ تخلیه

اگر شما نیاز به بررسی خود پمپ دارید، باید پوشش آن را از دستگاه جدا کنید. نحوه ی باز کردن پمپ برای دستگاه های در از بالا و دستگاه های در از جلو متفاوت است. پس از آن، پوشش را از پنل بالا بر داشته و با کشیدن  و برداشتن پوشش آن را حذف کنید. سپس مهر و موم را از درب خارج کنید و سینی مواد شوینده را باز کنید. سپس پیچ های انتهای دستگاه را باز کنید، تا بتوانید پنل جلو را در بیاورید. در این حالت شما به پمپ دسترسی دارید بررسی کنید تا مطمئن شوید آشغالی وجود نداشته باشد.

خرابی پمپ تخلیه

بعد از دسترسی به پمپ تخلیه میتوانید ببینید که آیا پمپ تخلیه سالم است یا خیر و یا می توانید ببینید که آیا جوراب یا موارد دیگری در آن گیر کرده یا نه ! اگر چنین است، باید شلنگ تخلیه را قطع کنید  و گیره ها را با یک پیچ کشتی شل کنید و با استفاده از یک  این اجسام را بیرون بیاورید. اگر چیزی وجود نداشت، با انگشتان ببینید که شکستگی اتفاق نیوفتاده باشد، که در صورت شکستگی لازم است پمپ به طور کامل تعویض گردد و یا پروانه ی پمپ را بچرخانید نباید آزاد و یا لق باشد.

چند علامت که نشان می دهد پمپ تخلیه شکسته است :

  • هنگام خروج آب از پمپ، شما صدای آن را نمی شنوید.
  • شما هنگام چرخش صدای کمی می شنوید، اما آبی بیرون نمی آید.
  • داخل ماشین لباسشویی مثل وقت هایی که آب گیری میکنه آب هست.
  • اگر آب تخلیه شود، پمپ همچنان به صورت طبیعی عمل می کند و در مدار فعال میماند.

در صورت بروز هر کدام از این مشکلات برای رفع آن در منزل شما و در حضور شما میهن تعمیر تکنیسین های خود را پرورده است و تکنیسین های کار آزموده ی ما برای خدمت رسانی به شما با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت در خدمت شما و در دسترس شما هستند.

علت صدا و لرزش لباسشویی در مشهد 09157002898

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *